answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Solving polynomial equations by factoring Solve: (a+1) (a-5)=7 Full explanation please, thanks
Julie has a rectangular front door. The area of her door is 96 ft2 and the width is 8 ft. What is the height of the door? A) 12 ft B) 14 ft C) 40 ft
what does por que corren los participantes durante El encierro de san fermín mean in English?​
What element is aluminum
How do you convert units within a measurement system?
how do you determine if a sequence is geometric​
Charles would like a job where he can to help people, but he doesn't want too much interaction with patients and does not enjoy science very much. He is a very
Which description includes the BEST sensory details? A. I felt sick from eating too much of the sticky sweet cotton candy. B. My grandmother's cookies were go
A(n) ___________ urine specimen is used to complete a quantitative and qualitative analysis of one or more substances such as chloride, sodium and calcium and i
PLEASE HELP! ASAP! IMPORTANT! WILL GIVE BRAINLIEST AND 30 POINTS! The angles below are supplementary. What is the value of x? (Picture below) 16.6 20 26.7