josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Why did Prussia go to war with France in 1870? A. to gain a seaport on the Mediterranean B. to contain the French Empire C. to keep France from expanding its bo
40 girls and boys have planned for annual function. They are in a ratio of 2 girls to 6 boys. How many boys are there?
1. The Moon completes one orbit around the Earth in approximately _______ and completes one cycle of its phases in approximately _______. 27 1/3 days, 24 hour
Political campaigns use technology such as the internet, blogs, television, radio and cell phones to distribute their message. True or false
40 girls and boys have planned for annual function. They are in a ratio of 2 girls to 6 boys. How many boys are there?
is 25 a perfect cube
what is the complement of 85 degrees
When could a dictator come to power and how long were they in power
sales £18,500.00 staff £3367. what is this as a percentage
When hydrocarbon fuels burn in a plentiful supply of air they undergo complete combustion, forming carbon dioxide and water vapour. If the air supply is limited