josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
Identify two functions of international law in conflict situations.
Describe four effects of the French Revolution
What is the point of life?
Matt made the model below to help him solve his math problem. Write and expression that matches Matt’s Model.
Eli makes a dozen cupcakeshe puts white frosting on 1/2 and chocolate frosting on the other 1/2 he puts sprinkles on 1/3 of the white frosted cupcakes and 1/2 o
This is the last one guys! :D
PLease answer this quickly, my friend doesn't get the question.
_[blank]_ para navegar por los rápidos. Which nosotros command with a pronoun fills the blank correctly? Preparémonos Vayamos a preparar No preparémonos No prep
A package of baseball cards are sold for $6 each. It costs the manufacturer $500 plus $2 per package of cards to create. Which equation represents the profit, y