leannadams leannadams
  • 03-05-2020
  • Mathematics
contestada

if a washer and a dryer costs $692 combined and the washer costs $58 less than the dryer. what is the cost of the dryer?​

Respuesta :

gs31966
gs31966 gs31966
  • 03-05-2020

Answer:

The dryer costs 375

Answer Link

Otras preguntas

find the unit rate. round to the nearest hundred if necessary 360 miles in 6 hours 6,840 costumers in 45 days 45.5 meters in 13 seconds $7.40 for 5 pounds
Plant and animal cells both have _____.
Which term is used to mean "loyalty to one's region"? A. bipartisanism B. sectionalism C. abolitionist.
PLEASE HELP!!!! Lillia and Ryan have signed a contract to purchase a home. The closing date is May 27, and the buyer owns the property on the day of closing. T
How many inches are in 4 3/4 feet?
A student builds a model of a high-rise for a diorama for an architecture class. The model is a perfect cube and the total volume is 500 cubic centimeters. How
Cecil is preoccupied with thoughts of jumping out the window of his tenth-floor apartment. to reduce his anxiety, he frequently counts his heartbeats aloud. cec
please help me with the problem
The most important part of the economy in Northwest China is _____.
Simplify -7x(4+7x)-8(2-4x)