catsRfordogs
catsRfordogs catsRfordogs
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Between an 8-pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64, the 8-pack would be cheaper. True or false.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

false because the 12 pack is cheaper

Step-by-step explanation:

7.92 divided by 8= 0.99

11,64 divided by 12= 0.97

false because the 12 pack is cheaper

Answer Link
seenavengasseri2010 seenavengasseri2010
  • 04-05-2020

Answer:

in my opinion, the 8-pack of paper towels for $7.92 would be cheaper is

Step-by-step explanation:

True, because 12-pack for $11.64 is more costlier

Answer Link

Otras preguntas

what was an effect of Magna Carta In England ?
what can you infer about the density of a substance if a block of that substance float in water
When new clay sediment is deposited on top of old beach material iy's known as
what are the disadvantages and advantages of globalisation
4(x-2)-3=9 I have to solve for X but I'm confused
A disadvantage to joining a family business is that _____. a. more can be achieved by working in a team b. family relationships may be negatively affected c
i need some with this one which renaissance architect designed and built the largest dome in more than a thousands years for the cathedral of florence
Who pays fees to private employment agencies? a. Employers only b. Applicants only c. Both employers and applicants d. Neither employers nor applicants
how was roman fine art different from Greek art
Which words in the sentence make up the appositive? Which word does the appositive rename? Many letters of support were sent to the candidate Jack Candless. A.