Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Sharon is buying candy. She buys one of each type on the menu. How much does she pay?
Candy Menu
Item
Cost
Licorice
$0.05
Gumball
$0.20
Gummy Bear
$0.15
$0.85
$0.04
$0.22
$0.40

Respuesta :

jbenyalisia jbenyalisia
  • 04-05-2020

Answer:

she pays 1 dollar and 66 cents i think

Answer Link

Otras preguntas

what multiplies to -12 but added together equals -10
The nucleus of an atom consists of a. neutrons and electrons. b. neutrons alone. c. protons and neutrons. d. protons and electrons.
Why is acceleration used in the formula for force, instead of velocity?
I need help putting these Spanish words into nine sentences estudiar (to study), hablar (to speak), escuchar (to listen), mirar (to look at), participar (to par
What type of government had Tocqueville been raised in
true or false The heat from the Sun reaches Earth through convection
what is the reciprocal of 3 1/5
Tim wants to collect 400 stickers. if he makes pages of 10, how will he know when he has 400 stickers?
An observation which is descriptive is considered
It only takes 2 or 3 attempts before a behavior becomes a habit. true or false