vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

What are weaker traits that only appears if an organism has two factors for the trait
A small, low-mass remnant star that has exhausted all the fuel to perform nuclear fusion is:
Which of the following is NOT an example of a physical change? condensation of water vapor in the atmosphere stretching of a rubber band until it breaks freezin
When did the russian revolution of the romanov family?
A 4.45 kg block of ice at 0.00 ?c falls into the ocean and melts. the average temperature of the ocean is 3.70 ?c, including all the deep water.
_____ is a political scientist and author of Two Treatises on Civil Government who believed that government could exist without the consent of the governed an
What did the japanese do after conquering the chinese city of nanking in 1937?
which describes the effect of militarism in the years leading up to world war 1
That leaves a heart high-sorrowful and cloy'd, (excerpt from “Ode on a Grecian Urn” by John Keats) meaning
Find the width of a triangle that has 15 cm height and a hypotenuse of 19cm