ari10107 ari10107
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada


Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All
together, the balls cost $35.99. About how
much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

emmalzorn emmalzorn
  • 14-05-2020

Answer:

$2.31

Step-by-step explanation:

$35.99/15.6=$2.31

Answer Link

Otras preguntas

How many moles in 1 teaspoon of sand , chalk , sugar
the length of a rectangular poster is 2 times its width. if the perimeter is 24 inches, what is the area of the poster?
The 12 members in Dantes hiking Club shared 176 ounces of Trail Mix equals how many ounces of Trail Mix did each member receive
Which is not a simile? select one of the options below as your answer: a. he runs like a deer. b. the baby is as cuddly as a kitten. c. i'm as hungry as a wo
Why were the English colonist mad at the French ?
Read the following excerpt from "The Contest" by Arthur Conan Doyle: Some did no more than give forth a low deep hum of speechless appreciation. Some clapped wi
6v – 2v – v + 8 = 35
Find who much fencing is needed to enclose the garden if it's dimensions are 93 feet by 63 feet
Why do knuckles crack
India has a 3/5 pound bag of nuts she uses 5/6 of the bag to bake brownies how many pounds of nuts did India use to make the brownies