mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

A 27​% solution ​( 27mg per 100 mL of​ solution) is given intravenously. Suppose a total of 1,36 L of the solution is given over a 10 ​-hour period. Complete pa
By way of tree diagram determine all likely outcome when a fair die is tossed
Match the type of ELISA with what it is used to detect. Question 2 options: detects presences and concentration of antigen/protein detects presences and concent
simplify(x_2y)(x_2y)_(x+2y)(x+2y)​
WILL GRANT BRAILIEST PLZ REAL ANSWERS ONLY OR REPORTING!​
A wire was shaped to form a square of area 81cm². An equilateral triangle was formed by the same wire. What is the length of a side of the triangle formed?
What is the theme for the story michael's music
There are two sons and two farhers in a car, yet there are only 3 people in the car. How can it be possible?​
please provide is matter about us pure all NCERT questions and answers ​
Read the logical fallacy. Which choice is the best revision of the logical fallacy? Jackson is a wonderful writer because he writes so well O Jackson writes ver