myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions to the equation x2 + 3 = 124?   A. –3 and 3
Twenty stamps cost $8.40. How much does it cost to buy 5 stamps? Answers:  A. $2.10
Find the domain of function f(x) = 2 log (10−x/10 +x). Determine whether the function is even or odd.
What was the Black Death TRULY caused by?
why did archimedes of syracuse go to alexandria to study and not near home
two identical daughter cell result from mitosis and cytokinesis. In what ways are they " identical"?
Write the decimal expansion for 8 over 33
What two behaviors that allow organisms that stay in Masssachusetts all year to survive seasonal changes?
are 32/36 and 24/28 proportional
Find the solution of this system of equations. Separate the x- and y- values with a comma.X= -8+y-11x+9y=4