alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

use the following diagram to match the terms and examples
In the majority opinion, what does Fortas suggest that the school authorities actions were to due?
Which best describes the general air temperature on a cloudy night
Future market, a supermarket chain, uses bar codes for all its products. as soon as a product is sold, the information is electronically transferred to the firm
Comparison of discriminative properties among disease-specific questionnaires for measuring health-related quality of life in patients with chronic obstructive
7 internal components in a computer
what happens when a straight angle is bisected
A bookshelf has 10 mathematics books, 8 science books, and 12 history books. a. There are ______ combinations of a mathematics book and a science book. b. There
Which one of these lines uses iambic pentameter? A. Honeydew is the worst melon of all melons. B. Saachi is a good and trusted friend. C. Generally, fi
Which type of burn is BEST described by the following? max loss of skin, reduced feeling, almost whitish. A. first-degree burn B. second-degree burn C