wrenchfreddie wrenchfreddie
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

Cost to store: $140 Markup: 25% The selling price is $ .

Respuesta :

mhanifa
mhanifa mhanifa
  • 15-06-2020

Answer:

$175

Step-by-step explanation:

Cost to store: $140

Markup: 25%

  • The selling price= $140 + 25% = $140*1.25= $175
Answer Link

Otras preguntas

Rachel enjoys exercising outdoors. Today she walked 5 2/3 miles in 2 2/3 hours. What is Rachel’s unit walking rate in miles per hour and in hours per mile?
who was the author of the godfather?
Which words in this poem symbolize youth? There are more than one! Wild Asters by Sara Teasdale In the spring, I asked the daisies If his words were true,
- 7/9 X 3/5 please help me thank you
in the book the yearling How does Penny Baxter's view of the Forresters differ from that of Ma Baxter's view after Fodder-wing's death?
What is the order of weakest to strongest connotation of ( strong, capable, mighty)
who wrote poetics? sophocles, aeschylus, aristotle, plato
Jaycee bought 8 gallons of gas for $31.12 right any quetion relating the cost c to the number of gallons g of gas how much wood jaycee pay for 11 gallons at thi
Which of the following elements of a newspaper summarizes the content of the story in a single phrase?
Express the sum of 1020.00 m + 30.004 m using the correct number of significant digits.