sharsh95 sharsh95
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren bought work pants for a total of $94.24. If each pair of pants cost $23.56, how many pairs of pants did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-06-2020

Answer:

4 pairs of pants

Step-by-step explanation:

divide 94.24 by 23.56 and you will get 4 :)

Answer Link
annaasif33
annaasif33 annaasif33
  • 15-06-2020

Answer:

She bought 4

Step-by-step explanation:

$94.24÷$23.56=4

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation: -5/4n  = 40My answer choices are: A: n = -50, B: n = -32, C: n = 32, D: n = 50
How do you use equal protection of law in a sentence
solve for y.try factoring first,if factoring is not possible or difficult use quadratic formula,(y2  2isabovey -10y+23=0)
What Should I Know About Nigeria?
luisa has 183 pennies. hert dad gives her 128 more write a number sentence to show many pennies luisa has now
luisa has 183 pennies. hert dad gives her 128 more write a number sentence to show many pennies luisa has now
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.
what is the full definition of adaptation?
reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
Help me please. What Is Stonehenge?