norris100607
norris100607 norris100607
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me answer these two! I’m terrible at maths
Sorry about the screen it’s on my laptop

Please help me answer these two Im terrible at maths Sorry about the screen its on my laptop class=

Respuesta :

ashuthegr844 ashuthegr844
  • 13-07-2020

Answer:

£54 and 168.75 mins

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

there are dozens of laptop manufacturers around the world. according to the idea of efficient production, there should only be one laptop manufacturer, making l
use the graph of the following function f(x) to find f(1)
Multiply. 4 × ( - 7 )
Your twin sister is graduating with a degree in art history. Do you think she will have an easier or harder time finding a job than you and why?
A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
The students have not completed their assessment yet. Choose action verb or linking verb
What is the product of 42.8 • 0.14? 5.990 5.992 6.100 59.92
pls help me on these qustions
Find the diameter of this circle. A. [tex]2\sqrt{10}[/tex] B. [tex]4\sqrt{10}[/tex] C. 8 D. [tex]2\sqrt{34}[/tex]
is 2(x+4) equivelent