Th3realbratt Th3realbratt
  • 14-07-2020
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59

Respuesta :

S512316
S512316 S512316
  • 14-07-2020

Answer:

choice A

Step-by-step explanation:

im not sure what you really wanted so i did the cheapest option

Answer Link

Otras preguntas

write an equation for the translation of x^2+y^2=16 by 8 units left and 3 units down
Which units express specific heat capacity? J/°C, J/K, cal/°C cal/K J /(gi°C), J/(giK), cal/(gi°C), cal/(giK) J, cal °C, K
y-4=5/4 (x+3); (-7 8) write the equation that is perpendicular to the given line and passes through the given point
Find the real numbers x and y that make the equation true. -3 + yi = x + 6i
Hi lam fatin mahammed an english teacher l require how can advance my skills in language
Which of these is curable with treatment if detected early enough? gonorrhea syphilis herpes AIDS chlamydia
1. What economic system is characterized by the exchange of one product for another? A. Currency B. barter C. loan D. free market 2. The communist concept of
Irving has a card collection with 64 basketball cards 32 football cards and 24 baseball cards he wants to arrange the cards in equal piles with only one type of
Mike is interested in becoming a nurse because he enjoys caring for and helping others. When he shares his plans with his friends, they laugh at him and call hi
2. Which of the following supports the idea that yelling “Bomb!” is not protected by the Constitution? (1 point) A separation of church and state B rights