sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

Joseph has a coin and a number cube. The number cube is labeled 1 -6. He flips the coin once and rolls the number cube once. What is the probability that the co
WHAT IS THE FULL FORM OF MILLION
Can some one help me with this Please help
How many feet is this please help
How much is this shaded Please help
What is the position of 7 in the number 876,543?
Sixty miles per hour is how many feet per second
WHAT SEPARATES JAPAN AND THE MAINLAND OF ASIA ?
Each year Earth moves once around —
Evaluate the expression when x = -2.5 1. -x 2. |x| + 3 3. |x| - 4 Help me please!!? D;