cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

The American Anti-Imperialist League would most likely support Question 1 options: granting the Philippines independence increasing US influence worldwide
HELP ME FAST— mr.castle goes to Dunkin’ Donuts 21 times in a month each time he goes it cost $4.65 how much did it cost? Round to the nearest hundredth
Kai wrote the number 85 on the board. Is 85 prime or composite? Explain
How did the Catholic church and Luther on the question the interpretation of the Bible
The breadth of the skills approach, which includes motivation, critical thinking, and personality is a weakness of this approach is a strength of this approach
reword this please? A rapidly aging population: China will be the first major economy to go gray before it gets rich, placing huge strains on working-age people
The expression 5n+2 can be used to find the total cost in dollars of bowling where n us is the number of games bowled and 2 represents the cost of shoe rental.
Five essential questions for The red badge of courage. Please find it please.
How do objects from space makeup the ocean?
you can buy 4 tickets for $75 or 5 tickets for $94 are the cost proportional if not rewrite one of the rate so the costs are proportional