cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

What is the least common muliltple of 5 and 12
5/4 is 1.25 written in what form
the concentration of the population in cities is referred to as urbanization. please select the best answer from the choices provided t f
they are standing in the room with _____ mother.
where would gardening be on the pyramid
in which suburb of toronto, ontario, canada, does pi live with his family? a. etobicoke b. scarborough c. mimico d. newtonbrook e. humber valley village
The flag of a country contains an isosceles triangle.​ (Recall that an isosceles triangle contains two angles with the same​ measure.) If the measure of the thi
Why algebra is so confuse?
60 people are invited to a party there are 24 cups in a package and 16 napkins in a package what is the least number of packages of cups and napkins that can be
Three quarters is the same amount of money as how many nickels