rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

What is a U.S. engineer's ride?
• How were historical solar system models different from our current model?
500 reduced by 4 times my age is 232 .
solve please?xd=y(L-d)please explain the steps also
Why is the ability to adjust conclusions when necessary important to critical thinking?
PLEASE, PLEASE HELP ME?!?4. Identify the word or words that the underlined phrase modifies.The cool, blue water in the pool attracts everyone on these hot summe
Why is compromise an important part of democracy?
Evans uncle gave his money for his birthday. He puts half of the money in his savings account,spend 1/5 of the money on bubble gum to share with his friends,and
graphs are used to show how the responding variable changes in response to the -------------------  variable.
How do you work out 8 something 2 something 1 =24 ?