Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

ecrives 5 lignes sur les forets de france
what are the dog days of summer?
give some facts on Sputnik
Calculate the electrical energy expended in a device across which the circuit voltage drops by 50 volts in moving a charge of 6 coulombs.
name two oil yielding crops
Electrons surround the nucleus of an atom and those that are in the outer energy levels are _____.less attracted to the nucleusmore attracted to the nucleusnot
name two oil yielding crops
what does 'heaven knows' mean?
By controlling trade, three great kingdoms developed in West Africa. These were the kingdoms of Ghana, Mali, and ______. Fill in the blank.
Which line is perpendicular to the line y=2/3x +3? Y=2/3x-1 Y=-2/3x+1 Y=3/2x+7 Y=-3/2x+7