avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

If two sides of a triangle measure 2 and 4, what might the third side be?
Find the distance between the points (6,8) and (10,5). Write your answer as a whole number or a fully simplified radical expression. Do not round.
Tulips can be reproduced asexually from bulbs or be grown from seeds, though starting from seed takes 7 to 10 years to cultivate a mature plant and bulbs. How d
What shows that Heidi's Grandmother was kind to her?
Do the numbers 2.7,3.6,and 4.5 form a pythagorean triple?
Do the numbers 2.7,3.6,and 4.5 form a pythagorean triple?
The area of the base of a cylinder is 250.5 cm². Find the volume of the cylinder in litres, if it's height is 20cm.
The website is offering a discount of $7.50 on all Bolga basket orders. Which expression can you use to find the total price of a basket order? 7.56+42 426-7.5
2.1 Study the ecosystem below and answer the questions which follow. thrush 2.1.1 2.1.2 2.1.3 hawk caterpillar rabbit ** grass fox squirrel mushrooms weasel mou
2 ( k - 5 ) + 3k = k 6