demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

What is the lower arm bone names which is closest to the thumb?
Best explained and correct answer gets brainliest!!
Jenna has 3 red balloons and 5 blue balloons. The ratio of the number of red balloons to the number of blue balloons is . She adds 2 red balloons and removes 1
What are some of the challenges with intercultural communication? How might these challenges affect the level of care that someone receives?
What do you think was the most significant event of the 1980s and why?
What is the value of x?
Which word could be substituted for “cheap ,” if the author wanted to express a positive viewpoint?
Which word best completes this sentence? Yo compro _____ regla para mi clase de matemáticas. unos un una unas
Axons carrying sensory information to the brain may be found in?:
What is the main goal of the creation of the federal budget