popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

During the reformation, why did Spain, france, and England either stayed catholic or became Protestants?
what the missing length
what may have been the most detrimental aspect of the read drawing of territorial boundaries in Africa by Europeans
What is wrong with the following chemical equation? How could you fix it? CH4 + O2 ---> CO2 + 2H2O
Where was the last battle associated with War of 1812 fought? A. Baltimore B. Detroit C. New Orleans D. Washington D.C
how can you determine the coordinates of a figure after a reflection over either axis
Explain difference in appearance between a pure substance and a mixture.
PLEASE ANSWER!!!!!!! Which point is NOT on the graph of the equation y = 10 + x? A. (0,10) B. (3,13) C. (8,2) D. (5,15)
Which nineteenth-century invention was powered by gasoline? A. internal combustion engine B. electric generator C. steam-driven boiler D. hydraulic motor I
if a building is 2,716 feet tall, how tall is it in miles if 1 mile is 5,280 feet