niyah0130
niyah0130 niyah0130
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

An ice cream truck drive truck driver made $23 in one hour. She the spent $35 for gas. What is the difference?

Respuesta :

Advent5647
Advent5647 Advent5647
  • 11-09-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Step 1:

$35 - $23

Answer:

$12

Hope This Helps :)

Answer Link

Otras preguntas

English has more words than any other major language true or false
What does it mean to be 167% of poverty level?
What argument did Andrew Jackson use to persuade people that the Indian Removal Act was a good decision?
The questions below refer to the selections “from the universal declaration of human rights,” the repeated word whereas in the preamble to the universal declara
what was the result of the war of the spanish succession
The nutrients that provide the greatest amount of energy per gram are
PLEASE HELP ME WITH MY MATH IMAGE ATTACHED!!!!!!
4878 divided by 9???​
What type of biodiversity restoration are biologists practicing when they plant nitrogen-fixing plant species in an area where that nutrient is depleted? A. bi
NEED HELP ASAP!!!!!!