simonenorman8095 simonenorman8095
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gabe bought 8 bananas at the market for $1.84. Lucy bought 6 bananas at the grocery store for $2.10 . One banana at the grocery store is $ _______________ more than one banana at the market.

Respuesta :

alanddezei
alanddezei alanddezei
  • 12-09-2020
35p


2.10 divided 6 =35p
Answer Link
kkwalden17
kkwalden17 kkwalden17
  • 12-09-2020

Answer:

one banana at the grocery store is 12 cents more than on banana at the market

Answer Link

Otras preguntas

what is the solution to the equation if you solve a? 2a -3b = -9
what was the Iroquois league? What were its key characteristics?​
Which set of measures would give a clear conclusion about the data. Help please.
Which expression is equivalent to sqrt 900f^6/100g^4
What is the best description of free play for toddlers
Explain why a white fence appears to be white in your answer include the colors of light that your eye detects and tell how your brain interprets those colors
How were minorities affected during the gilded age?
if i add 25 ml of water to 135 ml of a 0.25 M NaOH solution what will the molarity of the diluted solution be​
How does periodontal disease affect systemic health
how much amendments dose the state of California have?