bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

9. Simplify using the horizontal method. (2n² + 4n+3)(2n - 3) A. 4n³+2n²-6n-9 B. 4n3+6n²-2n-9 C. 4n³-2n²+18n - 9 D. 4n³+14n2-18n- 9
23 ¿Por qué? Explique lo que pasó usando los verbos entre paréntesis en el pretérito. Observe que en cada oración el segundo verbo puede estar en la forma afirm
What would happen if you ran the dialysis protocol, but failed to rinse off the sac after removing it from the large test tube?
The difference between “solve” “evaluate”, and “simplify”
It took Samantha 47 minutes to do her homework. She finished at 8:22 PM. When did she start?
simplify the expression 7x-1+2x
what type of economy does the United States have? Explain how you came to this conclusion?
what events led to the colonial period?​
Is this a sentence fragment? closed to visitors since the 1960s, the prehistoric cave paintings in lascaux, france, are between fifteen thousand and seventeen t
Arthur miller's death of a salesman is different than its classically tragic ancestors because?