anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In 1988, a certain model of car cost $17000. What would be the cost of that car in 2017 dollars?
HELP ME PLEASE!!! 30 degrees North latitude and 120 degrees West longtitude is an example of what?
What groups had colonial representation in colonial america?
23. What ended up happening to the proposed and passed new Civil Rights bill?
Which group of core capabilities spans all seven Community Lifelines ?
Use elimination to solve and match each system of equations to the correct solution 9x+4y=-72 2x-3y=-16
Hola me dejaron leer la introduccion a la historia de marc bloch y que me hiciera 3 preguntas que no se contestaran en el libro me podrian ayudar a formularlas
Essay about trend cars
Study the dot patterns in parts (a) and (b) below. Assume that each pattern continues to increase by the same number of dots and in the same locations for each
Let ABC be a triangle with circumcenter and altitude AN. AO meets BC at M and meets the circle (BOC) again at N.Pis the midpoint of MN.K is the projection of Po