angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

1. The Pie Shop sells pies cut into 4 slices. Tom is buying pies for his kids and their friends, and thinks these slices are too big for them. He plans to cut e
Do you know any of the answers
Question 6 A cork is able to float on water because it is ____. 1)a crystalline solid 2)equal in density to water 3)small in size 4)less dense than the water
Discribe what a structure is in a living thing
© Colin invests £100 into his bank account. He receives 4% per year compound interest. How much will Colin have after 7 years? Give your answer to the nearest p
Which characteristic distinguishes fungal cells from plant cells
Graph the image of the given triangle under a dilation with a scale factor of 1/4 and center of dilation ​(0, 0) ​
This is a legitimate question if you have a problem then just ignore it. What is the difference between CRVM and SAPX in a programming system?
Please help due tomorrow
IN GENERAL, AN 8-YEAR-OLD BOY, WHICH TYPE OF PLANT IS TALLER THAN HIM? HERBS SHRUBS TREES