Jaebhad
Jaebhad Jaebhad
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

If the price for 12 cookies is 42 dollars how much would if cost for 1 cookie

Respuesta :

joyhw
joyhw joyhw
  • 16-09-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

42 divided by 12 is the price of one cookie.

42 divided by 12 = $3.50

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

how to rap fast. Ive tried: Practice for a year, tutorials, jaw exercises(eating), and a thing called sleep. doesnt work for me and idk why
How are the health impacts of surface mining different from those of underground mining? 1. higher risk of mine collapse in surface mining 2. higher risk of lun
A laptop has a listed price of 695.99 Before tax. If the sales tax rate is 8.5 find the total cost of the laptop with sales tax included round your answer to th
The ph level in blood, if altered, can affect ______ in the body and as a result can cause shock or possible death. Fill in the blank please.
Three scenarios are given in parts a through c below. For each​ scenario, determine the sampling method used by the managers. ​a) The managers select a single b
What is the distance between -93and 114 on a number line
Match the following terms with the correct definition Active Listening Acceptance Clarifying Encouraging Loyalty is paying attention to what someone is saying a
ano ang fraction ng 0.8​
sleeping garment can be worn only at night true or false?​
Multiply. Write the answer in simplest form. 5/6 x 2/9