shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of the matrices shown below? 3 6 0 9 5 -2 + 6 0 -8 4 =
Consider the following inequality: −2(2z−3)≥2z+24 Step 1 of 2 : Write the solution using interval notation.
Maria is going to purchase cranberry juice and lemon-lime soda for a new fruit punch recipe. The recipe calls for 3.5 times as many bottles of lemon-lime soda a
In how many ways can a person order one ice cream cone with 3 different flavors of ice cream if there are 14 flavors to choose from and it matters to the person
All are true about the American Revolution EXCEPT Many soldiers died from cold and disease at Valley Forge. The colonists did not receive any foreign aid during
Help with is ixl please
Plot the point on this function with an x-value of 6. What is the y-value of this point?
Gaspar writes the algebraic expression 5b +3.79. It represents the total cost, in dollars, of buying 5 bagels and a container of cream cheese. Identify any vari
A circle with a radius of 5 is transformed into the following function: (x/3)² + (5y)² = 25 What percentage of the original circle's area is the area of the new
In how many ways can a committee of five Democrats and four Republicans be formed from a group of twelve Democrats and twelve Republicans?