khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

which inequality does the graph represent??? if you could answer that would greatly be appreciated (∧_∧)
Why do Muslim women who wear face veils think that the law is unfair
why did the pilgrims think the compact was necessary
Read the sentence below and use context clues to determine the meaning of the word tirade: The pop star's angry outburst about his dressing room was his third t
The party who makes an assignment is the assignee a. True b. False
Which of the following is a radical equation? x+√5=12 x^2=16 3+x√7=13 7√x=14 pleas i just have 20 minutes for answer the question
Alberto ran 15.6 km on Monday, 12.8km on Wednesday. Dennis ran 11.25 km inn on Monday, 14.6 on Tuesday and 8km on Wednesday. Who ran farther?How much farther?
Declining production of stomach acid and intrinsic factor increase the risk for deficiency of ____________ among older adults.
the circumference of a dime is 56.52 mm find the diameter
Compare and contrast tornadoes and hurricanes