OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

The cube root of the square root of the real number in is 16. what is the value of n.
How do you find x ????
Why do you think James Meredith continued his march, even after he was shot?
Aerial photographs most often are taken from __________. A. aircrafts B. hot air balloons C. satellites D. space shuttles
-( x + 4 ) = 2x + 35
Sam is eating a Big Hamburger. The first bite was 20% of the Hamburger, the second bite was 20% of what is left and so every next bite is 20% of what is left. a
great Britain is an example of a core nation True or False
Help plsssssssssssss
The perimeter of an equilaterak triangle is 858 millimeters. find the length of each side
An account earns simple interest. Find the annual interest rate, I= $60 P= $500 t= 2 years