madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about silver (Ag) metal is least reliable? Silver metal may be useful in medicine in the future. Silver atoms commonly form ions with a +1 charg
When this circuit is closed, which way do the electrons flow? from the negative end of the battery through the resistors through the capacitor to the positive e
What happened in Europe after 1980
Five gases combined in a gas cylinder have the following partial pressures: 3.00 atm (N2), 1.80 atm (O2), 0.29 atm (Ar), 0.18 atm (He), and 0.10 atm (H). What
AgCl is less soluble in NaCl(aq) than in water because 1)of a decrease in Na+ ions. 2)AgCl forms complex ions with NaCl. 3)of a common ion effect. 4)NaCl has a
prove LMNO is a parallelogram
which figure of speech has been used in these lines? there will be time, there will be time. to prepare a face to meet the faces that you meet
HELP PLEASE BRAINLIESTTTTTT Student A silently reads a famous speech. Student B watches a video of the original speech being delivered to a crowd. How would the
Which expression is equivalent to
By the mid sixteenth century, Protestantism had expanded to have a strong if minority presence in all of the following countries except? A. Poland B. Sweden C.