tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

21/24÷7/8 show work please
On April 26, 1939, Great Britain did this in response to Hitler's aggressive moves? a. Removed its army from India c. Removed its navy from the Black Sea b. Re-
Which characteristics do cell membranes and cell walls have in common?
where would old cell organelles be broken down to be recycled in the cell
what characteristics do tragric heroes share?
62 is 90.5% of what number
What diagram can represent set relationships visually?
whats 3.25 repeating as a fraction
What is the different between child growth and child development?
7+9+11...+2013-5-7-9-...2011