mcortezra0001
mcortezra0001 mcortezra0001
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Gardner can get a 24-pack of chocolate bars for $6.80. How much would he have to pay for a 12-pack of chocolate bars if the ratios are proportional?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

3.40 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about Dorothy Vaughan?
Which of the following is a like radical please answer asap
no need to explain just tell the answer
PLEASEEE HELPPP ASAPP!!!!
a composition in French about how you celebrate Christmas in your village​
Unitary methodA car can cover a distance of 240 km in 4 hours.i) Find the speed of the car in km per hour.ii) How many kilometers does it cover with the same sp
Define: homesick ΤΗΑΠΚδ!
Snow fell from 6:30 am to 11:00 am, accumulating at a constant rate. At 8:00 am, the snow was 8 inches deep. By 11:00 am, it was 20 inches deep. How much snow f
What is the fake medication called?
what is the answer to this easy problem? POINT GIVEAWAY