coachwallsisdabest coachwallsisdabest
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

$2.50 per 5 cans, find the price per can.

Respuesta :

EZ020212007
EZ020212007 EZ020212007
  • 13-10-2020

Answer: 50 cents per can

Step-by-step explanation: you do 2.50 divided by 5

Answer Link
susinlopez2005
susinlopez2005 susinlopez2005
  • 13-10-2020

Answer:

50 cents per can

Step-by-step explanation:

use a calculator and divide 2.50 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Which statements about ancient Greek life are shown by the story of Perseus? Check all that apply. Weddings were often accompanied by celebrations and gifts. Gr
Can you help with precalc questions?!
Craft and structer: How do the two subheads help the author organize the text for the readers? (Growing up Asian in America)
Explain why the concept of the common good is the best rationable for fulfilling the responsibilities of citizenship
In triangle abc, m of acb = 90, cd is perpendicular to ab , m of acd is 60. and bd is 5 cm. find ad
Can someone explain this to me?
Which of the following describes a scientific process? A) Jon claims that cities are better than towns. He finds 12 people who agree with him as evidence to su
The base of a triangle prism has an area of 32 square feet. The height of the prism is 2.5 feet. Find the volume of the prism. ______ft’3
How do I simplify 5x + -2x + 6x + -x + 3x + 15x. ?
a child bougjt 4 bags of rubber bands to make into bracelets. if there are 80 rubber bands per bag. how many total rubber bands did he buy?