ca3ermw7gp ca3ermw7gp
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

4 pound tomato cost 14 dollar how much does 1 pound cost

Respuesta :

mikayelsahakyan1 mikayelsahakyan1
  • 13-10-2020

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:

14/4 =3.5. To check answer multiply 3.5 by 4. You get 14

Answer Link

Otras preguntas

Order the numbers from least to greatest. Put the lowest number on the left. : 4.446 : 9.86 : 3.961
which of the following is not a base? A shampoo B toothpaste C bleach D orange
Please help I am confused
Which behavior is most likely that of a person who is less prone to depression than others? A. keeping one's emotions private B. standing up for one's beliefs C
Ammonium carbonate and iron(iii) nitrate are combined, solid iron(iii) carbonate and a solution of ammonium nitrate are formed. the net ionic equation for this
Which side did most native Americans support in the American revolution? (Apex)
gdzie chce mieszkać argumenty plis ratuje pasek :(
Which sentence contains a misplaced modifier? By the age of thirteen, Jennifer Snyder had released several original songs. I worked hard all morning in
Solve x2 – 8x = 3 by completing the square. Which is the solution set of the equation?
Question 16 of 20: Select the best answer for the question. 16. An amoeba moves by pushing out small projections called rest of the organism along. and then pul