servexio servexio
  • 13-10-2020
  • Business
contestada

If you can buy a pack of candy bars 5.99 or a 2 pack 3.49,what is the unit cost for a bar in each case?

Respuesta :

eternaldarkgalaxy eternaldarkgalaxy
  • 13-10-2020

Answer:

1.745 per unit

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you think king George III reacted to the Declaration upon reading it
how did the daughter of liberty respond to the Townshend acts
What was the purpose of the Titanic's inner hull?
I have to draw a diagram of the ingredient's particles in a pancake. E.g milk eggs etc the diagram must include what the particles are like before and after bei
What is 1/4 of $8.000 dollars?
how did the daughter of liberty respond to the Townshend acts
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?
How do mosses adapt to the temperate deciduous forests?
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?
What is a good thesis statement about online dating? I think it's a bad idea I have to compare and contrast Help?