eriannagreene eriannagreene
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 4 candy bars for $3

Respuesta :

estherjobpsalm
estherjobpsalm estherjobpsalm
  • 13-10-2020

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

divide 4÷3

and you get

1.333333333=

$1.33

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 5.916 two different ways
the first time a moive was made in a city, the xast and crew spent 66 1/2 days filming winter scenes. the next year, another movie was filmed in 6 1/4 weeks. f
An employment agency specializing in temporary construction help pays heavy equipment operators $ 135 per day and general laborers $ 94 per day. If thirty dash
Why did the British surrender to the Americans in the Battle of Yorktown in 1781?
After a car left the A station for 4 kilometers, it advanced for an hour at an average speed of 40 km/h. Find a functional relationship between the distance s (
what us cell membrane ?
recently two organisms of same gender reproduced whats the process name and how is it possible ? .
Find the sum or difference. Round your answer appropriately. 11.7 qt + 2 qt
There are 96 problems on a math test. 40% is Algebra problems and the rest are Arithmetic problems. How many Arithmetic problems are on the test?
Read the passage. Jackie is a sophomore with, short, spiked hair. The only thing she likes about school is her two friends, Allie and Shawn. If it weren’t for t