emilygutierrez1222
emilygutierrez1222 emilygutierrez1222
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ballon?

30 cents per balloon
33 cents per balloon
3 dollars per balloon
2 dollars per balloon​

What is the cost per ballon30 cents per balloon33 cents per balloon3 dollars per balloon2 dollars per balloon class=

Respuesta :

AnnoyingDog2006
AnnoyingDog2006 AnnoyingDog2006
  • 13-10-2020
$3 per balloon

Divide the total cost by the number of balloons in order to find how much a single balloon would cost.
Answer Link

Otras preguntas

The cell cycle consists of two clear phases: M phase and S phase. a. True b. False
Parallel construction means that you A. begin each paragraph of your essay in the same way. B. give both sides of the argument in your essay. C. use the same g
Which term refers to cows and oxen? A. Bovine B. Vulpine C. Porcine
Who is considered to be the father of Latin American independence? a. Augusto Pinochet b. Manuel Noriega c. Pablo Escobar d. Símon Bolívar
The sentence, "He won't never go to practice," is an example of what error? a. double comparison b. double negative c. double meaning
Which BEST describes tone as it is used in poetry? A. the mood created by words B. the literal meaning of words C. the choice and order of words D. the rhyme a
round 56,789 to the nearest thousand
what is 12.7 ,12 3/5 and 12 3/4 from least to greatest?
contrast the ways magma forms at mid ocean ridges and at convergent plate boundaries.
_____________ was a popular technique used by animator, Tim Burton. With this animation technique, objects/puppets are made by the artist, and each time they ar