amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

The value of the digit 4 in the number 42,780 is 10 times the value of the digit 4 in which number
Which factor would encourage people to take advantage of available healthcare?
The bill now faces the second stage of the legislative process of being studies by a committee. Frequently, based on its study, the committee will make changes
Very urgent answer required! What is the total number of liters of water Chelsea used over these 4 days?
Will mark as Brainliest. Amy measured the tire pressure of her truck that was parked outside after a cold night. The daytime temperature reached a nice 65 °F.
Which of the following verbs is NOT a stem-changing verb? (1 point) Question 3 options: 1) Querer 2) Tener 3) Ir
please help me. thank you very much.
Which lines are perpendicular to the line y – 1 = (x+2)? Check all that apply. y + 2 = –3(x – 4) y − 5 = 3(x + 11) y = -3x – y = x – 2 3x + y = 7
Ground squirrels inhabit African savannas. Which adaptation helps the ground squirrels live in this biome?
when an atom or molecule gains or loses