donovanly11 donovanly11
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

How much does 4 7/5 kg of candy cost if 5/6 of candy costs $7.50?

Respuesta :

25martho 25martho
  • 14-10-2020

Answer:

It costs $42.43

Step-by-step explanation:

Answer Link
33976
33976 33976
  • 14-10-2020

Answer:

$1.35

Step-by-step explanation:

7.5÷ 5/6=0.25

0.25x4 7/5=1.35

Answer Link

Otras preguntas

When asking a question in Spanish, the verb comes---------the subject. Is it before or After?
Why is foam a good insulator?
Who wrote a history of the war between Athens and Sparta? A. Thucydides B. Sophocles C. Herodotus D. Euripides
Use the term dissent in a sentence about Roger Williams
why, according to truman, is the united states the country that must help greece and turkey
Identify the inflection of the verb asks. infinitive. present, third person singular. past tense. present participle.
Which sentence is written correctly? A. I didn't never see the hawk fly after the sparrow. B. He wasn't having no difficulty playing tennis. C. Pablo can't give
Evaluate. [120 + (12 ÷ 3 • 30)] ÷ 20 + 102
A girl wrote 7 tens Instead of 7 tenths by how much was her answer wrong?
National parks reduce the human impact on land by _______. a. permitting limited human development. b. cleaning up litter c. preventing human development d. pre