isabellaeinterian isabellaeinterian
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is a more economical purchase, a 5-pound box of spaghetti priced at $6.02, or a 1.5-pound box for $1.70?

Respuesta :

jenniferamaya821 jenniferamaya821
  • 15-10-2020
The 5 pound box of spaghetti(:
Answer Link

Otras preguntas

How to be always calm and be at peace?
The process of generating an electric current by moving an electrical conductor relative to a magnetic field is called
Students on a field trip to a potato farm examine a few potatoes. Which of the following features will help them conclude that the potato is an underground stem
What happens when you cook an egg in a chemical change?
Most of Brazil has a warm climate due to which of the following? A. latitude B. elevation C. proximity to lakes D. air and water currents
what are usually made of wax?
A 1200 kg steel beam is supported by two ropes. Each rope has a maximum sustained tension of 6400 N.. . Does either rope break? If so, which one(s)?. Rope 1,
What term describes a line segment that connects a vertex of a triangle to a point on the line containing the opposite side, so that the line segment is perpend
how you think the new values of your generation will affect economic decisions?
French was merged with Old English by the _____. Saxons Danes Normans