jerryt5 jerryt5
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

15 chocolate bars cost 12 dollars Express each phrase as a rate and unit rate.

Respuesta :

ranashahid122 ranashahid122
  • 02-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

I did the assasment

Answer Link

Otras preguntas

How is most of the oxygen on Earth produced?
Two schools had a track and field competition. One school took 3,784 students. The other schooltook 4,527 students. 1,641 students won a medal. How many student
C(x) = 7000+25x A company uses the function above to cstimate the cost of c(x), in dollars, to produce x units of a product. Based on the model, how many units
it is about work, energy.​
How many different words in green eggs and ham
(12x + 3) – (2x + 10)
Write an equation for the graph below in slope-intercept form:
How to have self confidence when your really shy
find the value of x? x=????
Find an equation of the line through the given pair of points. (-7.-9) and (-2,-6)