willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

How do I Stargaze? Please help :)
genes are carried from parents to offspring on structures called
What Is the Connection Between Sulfuric Acid and Hydrochloric Acid?
what is the farthest distance a human has ever been from earth?
genes are carried from parents to offspring on structures called
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
What restriction may be necessary to the domain and range of linear equations?
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
In what ways did contributions from African Americans aid the struggle for abolition?
how can astronomers use rocks from the moon to estimate the age of the solar system ?