pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

STI, which is short for , includes any number of diseases that are transmitted through human sexual behaviors. UTI, which is short for , is an infection in any
They will spend two years building the house. - It will take
is potential energy and kinetic energy real or is it theoretical and is used to explain how thing work? if it is real than where is potential energy stored? Bec
MARKING AS BRAINLIEST!! (Find area of each )
Disclose the present situation of human rights in nepal?​
Match the goods in the triangular trade to the region that sold them
Acceleration involves a change in A. time B. direction C. speed D. either b or c
Which of the following is a salt
Two strong magnets were brought close to each other. They were repelling each other. Explain what must have happened.​
Parallel Lines Cut by a Transversal: Maze Directions: Begin the Start Here" square, and let the right answer lead you to the next problem. Shade in the path al