C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

which author had the most titles on a single new york times best-seller list in 2022?
2.65 g of sodium carbonate was dissolved in water and made up to 500 ml in a standard flask. 20 ml portions of this solution required 18.50 ml of a solution of
Multiply and reduce to lowest terms. 5 2/5 × 3 6/11= 19 8/55 19 4/25 19 3/8 19 1/7
help me find the answer please?
6) The coordinates of K are (-7, 8) and the coordinates of ] are (6,-3). Find the coordinates of the midpoint of JK.
A savings account with simple annual interest rate of 3.92% and an initial deposit of $5,460.75 yields a final account balance of $6,370.51 after 51 months. Par
In the treaty of greenville, indigenous groups were forced to give up territories in what modern-day state? a. florida b. ohio c. kentucky
Which equations have no solution? a. 3x-y=2, 9x-3y=6 b. 4x-7y+28=0, 5y-7x+9=0 c. 3x-5y-11=0, 6x-10y-7=0 d. None of these
Explain why carbon is called ""the backbone"" molecule of organic chemistry and why organic molecules couldn't easily be based on h or o instead.
The dimensions of Flavia's studio wall are 19/7 m by 20/19 m. The price of wallpaper for 1 m^2 is £2.70. How much would Flavia need to pay to put up wallpaper o