Littlesquishe
Littlesquishe Littlesquishe
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 3 toasters cost $84.21 and the price of each toaster is the same, how much does each
toaster cost

Respuesta :

NedDaNerd
NedDaNerd NedDaNerd
  • 03-11-2020

Answer:

28.07

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does the underlined word mean in the following sentence? El señor Martinez es inteligente. Mrs. Mr. Miss
Have you ever heard a story of a mortal girl and demon king who fell in love. If you haven't you are in for a treat. The story of Pluto and Proserpina starts al
what's the answer for this question 6+12/5
if you were to aim right at the bulls-eye, the arrow would fall under gravity and drop below the intended target. If you intend to hit a bulls-eye it is necessa
Type the correct answer in each box. Round your answers to two decimal places. Subtract vector v = <2, -3> from vector u = <5, 2>. The magnitude of
/ Image by Kmf164 Which of the following statements is true of the regions marked A and B on the map above? A. They experience changing seasons throughout the
The pumpkin patch is open every day. If it sells 2,750 pounds of pumpkins each day,about how many pounds does it sell on 7 days?
Election of 1832 who wins
40 POINTS!!! Read the passage from Sugar Changed the World. The enslaved people on Saint Domingue were not merely fighting against the terrible conditions on
Samira bought 156 ounces of trail mix. She wants to divide the amount equally into 24 portions. How many ounces of trail mix will be in each portion?