jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

find de equation of a line with slope 2y + x =6 and passing through the point (-2,3)​
koijuhygtfcdfbhbbhby iffdrhjkbvctxerdtcf
11> -13+6n Another solve for the inequality ?
ano ang Kahulugang Pansemantika (FILIPINO) URGENT PLS HELP, NEED THIS IN 2 MIns (50 pts!!)
Both these clues appeared as Peanuts Garfield 1.)hymns 2.)jokes 3.)poems 4.)comics
ALOT OF POINTSALOT OF POINTS ALOT OF POINTS ALOT OF POINTS ALOT OF POINTS The graph shows the motion of a train on a railroad. Which statement describing the mo
Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (-1,9) and (-7,1)
The total temperature change over 3 days in Gritty City was −6 degrees Celsius. What was the average temperature change each day? −3 degrees Celsius −2 degrees
Realiza el análisis sintáctico de los ejemplos propuestos (sujeto – Verbo – Complementos) - Allá está la casa del tío Lucas. - Este camino termina aquí. - Ese h
Someone help please!