Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Hugo is paid $119 for 8.5 hours of work. What is his rate of pay per hour?
[tex] \sqrt{ - 12 } - \sqrt{ - 48} [/tex]
Quick! Is this line parallel, perpendicular, or neither? Parallel: lines that don’t intersect Perpendicular: lines that meet and make a 90 degree angle.
Which of the following about Dalton's theory of matter is true?A.Atoms can be created.B.Atoms of the same element have the same mass.C.Compounds formed from two
What does Hecate's plan foreshadow about the end of the play? A- That the witches are indifferent to the affairs of men B- That the witches will tell Macbeth wh
3750 for 12 years at 6.5% compounded daily
How many electrons are present in Mn^5+
finish the sentence using the vocabulary word provided the vocabulary word is debate the sentence is the two teams will blank
Could you explain what to do here?
How do you get 2/3 + 7/2 into 25/5.