leechengai leechengai
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4 quart container of window cleaner costs $12.48. What is the price per cup?

Respuesta :

jackiejarrell45
jackiejarrell45 jackiejarrell45
  • 11-11-2020

Answer:

$3.12

Step-by-step explanation:

A quart is 4 cups

Divide the Price $12.48 by 4 = $3.12 a cup

Answer Link

Otras preguntas

-5x + 13y = -7 5x + 4y = 24 x = y=
what did the fourteenth amendment say?
Necesito los elementos narrativos de "las ruinas circulares" de Jorge Luis Borges URG - Tema: Ambiente: Atmósfera: Trama: Tiempo: Narrador: Personajes:
2Ca3(PO4)2How many phosphorus atoms are in this formula?
which star group does Proxima Centauri belong to?​
What’s the definition of prime
Plssssss help me ill mark you brainliest Anabelle collected data on the favorite superhero of the students in her class. The table shows the relative frequencie
I will name you brainiest!!!!Help!!!!!
Plz help I need help
If a correlation coefficient was r = -0.94, what would this represent?